Chtěl jsem nějak podchytit unikání tepla přes strop horního patra. Deka pověšená nad schodama sice fungovala, ale dost překážela. Nakonec, než abych pracoval nad hlavou, jsem se raději rozhodl dát izolaci na podlahu na půdě.
Nejdříve bylo potřeba vše vyklidit, respektive přesunout do místnůstky, která je přímo nad mým pokojem a kde tedy izolace prozatím nebude.
Následovalo zametání a luxování. Celkem mne překvapilo, že podlahu tvoří jen tato prkna a pod nima už nic není.
Čtyřmetrové hranoly 80×100 putují na půdu přes balkón a okénko.
Tady je za mnou ještě stará anténa, která za chvíli putovala pryč.
Na úseku od okna ke komínu, kde budu používat odřezky vaty, vymezuji 60cm prostor mezi trámy dřevama napříč. V druhé polovině, kde budou izolační desky, je už vynechávám.
Odřezky vaty nosím z druhé půdy. Příjemná práce to není, ale jsem rád, že jsem pro tenhle nepříjemnej a objemnej materiál našel použití.
Přicházejí mrazy, kdy je přes den -6°C, a já proto na několik dní přerušuji práci. Po více jak 10° nočních mrazech mi teploměr na horní chodbě ráno ukazuje -0.5°C. Uvidím, jak to bude příští zimu.
Na vatu a trámky přichází igelit jako parozábrana.
Povrch nové podlahy bude z 18mm OSB desek s perem a drážkou.
Postupuji kousek po kousku a konečně mám zateplenou plochu stropu Pražského pokoje.
Na úsek nad samotnou chodbou mám klasické 10cm vatové desky. Odřezků na půdě zbylo už jen malinko a jejich kvalita je mizerná, takže toto vyšlo pěkně.
Práce s deskama je asi tak 100x rychlejší než s odřezkama 🙂
Úplně 100% jsem to nestihl. Krom místnůstky ještě zbývá mini kousíček u komína…
…růžek u schodů a pak ještě kousek u stěny. Zatím jsem nepoužil žádný hřebík nebo vrut, tady u schodů to ale asi něco bude chtít. Schody zatím izolované nejsou, u nich to ale asi bude jednodušší z chodby.
A na závěr původní stav…
… a nový prostor. Na podlahu nejspíš ještě přijde lino, které bylo v kuchyni. Ošklivě vypadající komín je také na seznamu 🙂